Шпон тіку має дуже вишукане, оксамитове забарвлення. Найчастіше зустрічається темна золотисто-коричнева деревина. Необроблений шпон з часом темнішає до насичено-коричневого кольору з темними цятками. Текстура також може різнитися залежно від місця зростання дерева: від прямих волокон типових для Бірми, до хвилястих характерних для Індійського тику.
Область застосування тікового шпону надзвичайно широка. Практично бездоганні технічні властивості породи дозволяють використовувати її і для внутрішніх, і для зовнішніх робіт. Завдяки використанню шпону тіку, виготовляються надзвичайно елегантні і довговічні меблі. Зносостійкість деревини дозволяє використовувати її для оздоблення підлоги та стін. Стійкість до вологи та атмосферних явищ відкриває широкі можливості для застосування матеріалу.
Технічні характеристики
До основних переваг тікового шпону належать довговічність, міцність, помірна щільність, стабільність в несприятливих атмосферних умовах, стійкість до впливу шкідників, легкість обробки. Разом з тим, порода не відзначається високою гнучкістю.
Одразу після розпилювання деревина має яскраво виражений запах старої шкіри.
Потрібно врахувати, що для тікового дерева характерна природна маслянистість. Ця властивість, а також висока міцність деревини, призводять до швидкого затуплення інструменту. Саме тому для обробки рекомендовано використовувати твердосплавні інструменти.
Шпон тіку добре взаємодіє з протравами та оліями, задовільно склеюється та лакується. Для оптимального результату потрібно ретельно підбирати тип клею та декоративного покриття.
Ви вже зараз можете купити шпон тіку найвищої якості в компанії «Праліс». До того ж наші спеціалісти допоможуть вам підібрати сумісні з деревиною марки клею, олій, протрав та лаків. Звертайтеся.